Vijf boeken op shortlist Jan Wolkers Prijs 2019
15 september 2019 | Nog vijf boeken zijn in de race voor de Jan Wolkers Prijs 2019 voor het beste Nederlandse natuurboek. Op zondag 20 oktober wordt de winnaar bekendgemaakt, tijdens een speciale uitzending van Vroege Vogels in Museum De Lakenhal in Leiden.
Uit meer dan 120 ingezonden boeken – veldgidsen, kinderboeken, poëziebundels, naslagwerken en romans – werden de volgende vijf titels op de shortlist gezet:
- De nieuwe gids voor de niet-bestaande vogels van Europa – O.C. Hooymeijer – Uitgeverij Noordboek.
- De ontsnapping van de natuur – Thomas Oudman en Theunis Piersma – Uitgeverij Athenaeum.
- Foon – Marente de Moor – Uitgeverij Querido.
- Laat een boodschap achter in het zand – Bibi Dumon Tak en Annemarie van Haeringen – Uitgeverij Querido.
- Vogelatlas van Nederland – Jouke Altenburg, Harvey van Diek et al – Kosmos Uitgevers.
>> klik op de titel voor meer info over het boek bij bol.com
De Jan Wolkers Prijs is een initiatief van Vroege Vogels, het Wereld Natuur Fonds en de Volkskrant. De prijs wordt dit jaar voor de zevende keer uitgereikt en bestaat uit een geldbedrag van 5.000 euro en een originele tekening van de winnaar, gemaakt door Siegfried Woldhek.
De jury bestaat uit Karina Wolkers, Allard Stapel (Wereld Natuur Fonds), Jean-Pierre Geelen (de Volkskrant) en Daniel Gulpers (Vroege Vogels).
Geef een reactie