‘Lauwertakken en distels’ – een gids voor de complete Couperus
• Coen Peppelenbos, Doeke Sijens
Lauwertakken en distels
De complete Couperus herlezen
Uitgeverij kleine Uil, mei 2014
paperback, 160 pagina’s
ISBN 9789491065750, verkoopprijs € 15,00
[o.a. te koop bij bol.com]
—
Coen Peppelenbos en Doeke Sijens lazen de vijftig delen van de Volledige werken en schreven over elk boek een beschouwing. Zo is de lezer binnen 180 bladzijden op de hoogte van het complete oeuvre van de grootste schrijver uit de Nederlandse letteren.
Lauwertakken en distels, de titel zegt het al, is niet louter een aaneenschakeling van lofzangen, de auteurs laten ook duidelijk blijken wanneer een Couperus-deel niet aan de hooggespannen verwachtingen voldeed. De stille kracht kent iedereen, maar is Herakles een vergeten meesterwerk?
- meer over Louis Couperus (1863-1929) bij wikipedia | dbnl | schrijversinfo |
Lauwertakken en distels is het vierde deel uit de Tzum-reeks. De Tzum-reeks is een reeks met auteurs die gelieerd zijn aan het succesvolle literaire weblog Tzum. [meer delen uit deze reeks]
Geef een reactie