‘Het Dassenpad’ – wandel mee met Jacques Vriens
•
Bijna iedere dag maakt Jacques Vriens een rondje door het Savelsbos, een wandeling in weemoed, langs mergelgrotten, kiezelkuilen, miauwende buizerds en gestreepte nachtbrakers.
• Jacques Vriens
Het dassenpad
een wandeling
Van Oorschot, november 2022
9789028223301, paperback, 80 pagina’s, € 12,50
<< o.a. te koop via
—
Bijna iedere dag maakt Jacques Vriens een rondje door het Savelsbos, dat in het voorjaar verandert in een zee van bosanemonen, sleutelbloemen en daslook. Boven in het bos wacht hem een adembenemend uitzicht op het dorp waar hij woont. Op deze plek stond in de achttiende eeuw de galg, zodat de gehangene in zijn laatste minuten nog een mooi uitzicht had.
Vriens wandelt hier al bijna zijn hele leven lang. Hij liep er als zestienjarige rond met zijn eerste vriendinnetje, dat hij toen nog niet durfde te kussen, huilde er om de dood van zijn broer en speelde er verstoppertje met zijn (klein)kinderen. In de jaren zeventig, als leraar in Amsterdam, nam hij zijn leerlingen mee ernaartoe op schoolkamp; voor die Randstedelijke bleekneusjes was het bos een groot sprookjeswoud.
Het dassenpad is een wandeling in weemoed, langs mergelgrotten, kiezelkuilen, miauwende buizerds en gestreepte nachtbrakers.
Jacques Vriens (1946) wilde als kind toneelspeler, schrijver of schoolmeester worden. Hij werd het uiteindelijk allemaal. Tegenwoordig staat hij niet meer voor de klas, maar toneelspelen en schrijven doet hij nog altijd graag. Vriens is onder meer bekend van zijn verhalen over Tommie en Lotje, zijn schoolromans, zijn historische boeken, de series over De Bende van de Korenwolf en De Kinderen van het Kattenpleintje. Hij heeft veel prijzen in de wacht gesleept, zoals meerdere Griffels, de Archeon Thea Beckmanprijs en de Prijs van de Nederlandse Kinderjury. [wikipedia]
—
‘Van Oorschot Terloops!’ is een reeks handzame boekjes waarbij in elk deel een schrijver je meeneemt op zijn of haar favoriete wandeling. De boekjes, van ca. 80 pagina’s, zijn rijk geïllustreerd met kaarten, tekeningen, en foto’s.
De reeks ‘Van Oorschot Terloops’ kent nu de volgende deeltjes:
(klik op de titels om meer informatie te zien op deze website)
- Bregje Hofstede, Bergje, Van Oorschot, april 2020
- Marjoleine de Vos, Je keek te ver, Van Oorschot, april 2020
- Thomas Rosenboom, De grote ronde, Van Oorschot, juni 2020
- Gerbrand Bakker, De drie bestaat niet, Van Oorschot, juni 2020
- Maartje Wortel, De groef, Van Oorschot, april 2021
- Nelleke Noordervliet, Wat er werkelijk is, Van Oorschot, april 2021
- Willem Jan Otten, De Om, Van Oorschot, juni 2021
- Marijke Schermer, Gods wegen, Van Oorschot, juni 2021
- Stine Jensen, De beloning, Van Oorschot, april 2022
- Joyce Roodnat, Met moeder mee, Van Oorschot, april 2022
- Yolanda Entius, Ogentroost, Van Oorschot, juni 2022
- Sander Kollaard, Lentehonger, Van Oorschot, juni 2022
- Jacques Vriens, Het dassenpad, Van Oorschot, november 2022
- Annelies Verbeke, Koude soep, Van Oorschot, april 2023
- Thomas Heerma van Voss, Omwegen, Van Oorschot, april 2023
-
Nicolien Mizee, Dwaalgast, Van Oorschot, juni 2023
- Inge Schilperoord, Windstilte, Van Oorschot, juni 2023
- Annejet van der Zijl, Het sneeuwklokjesbos, maart 2024
- Jaap Robben, Wantij, mei 2024
-
Rob van Essen, Heen en weer, juni 2024
- Gijs Wilbrink, Strangwater, juni 2024
- Hans Hagen, De zakdoekjesboom, april 2025
-
Saskia de Coster, Pink Lady, april 2025
-O-O-O-
<< De boekjes uit de reeks Terloops zijn o.a. te koop
via bol.com of Libris.nl >>
![]()




















Geef een reactie