Vijf historische jeugdromans op de shortlist van de Thea Beckmanprijs 2023

Next Post
Previous Post


23 juni 2023 | Vijf historische jeugdromans, voor jongeren vanaf 12 jaar, uitgekozen voor de shortlist van de Thea Beckmanprijs 2023.

Vandaag is de shortlist van de Thea Beckmanprijs bekendgemaakt door Archeon. De prijs wordt ieder jaar uitgereikt aan het beste historische jeugdboek. Op de shortlist staan vijf historische jeugdromans voor jongeren vanaf 12 jaar. Elk jaar wordt de prijs afwisselend voor jongere en oudere lezers uitgereikt.

De jury heeft de volgende titels geselecteerd voor de shortlist:

  • Els Beerten met De rest van ons leven (Querido)
  • Lida Dijkstra met Schaduw van Toet (Luitingh Sijthoff)
  • Jean-Claude van Rijckeghem met Onheilsdochter (Querido)
  • Astrid Sy met Noem geen namen (Luitingh Sijthoff)
  • Anna Woltz met De Tunnel (Querido)

Jury – Dit jaar bestaat de jury uit Hubert Slings (voorzitter), Liselotte Dessauvagie, Rutger van Driel, Inge Mooiman, Monique Veldman en Moniek Warmer.

Naast de volwassen jury is er ook een jonge jury, begeleidt door Pabo-docent Emmy Stevens, voor de Jonge Beckmanprijs. De jonge jury bestaat uit een enthousiaste groep jonge lezers die de shortlist van dit jaar lezen en een eigen winnaar kiezen. Zowel de Jonge Beckmanprijs 2023 als de Thea Beckmanprijs 2023 worden op zaterdag 16 september uitgereikt in het Archeon.

  • Thea Beckmanprijs | site | wikipedia | berichten
    voor het beste historische jeugdboek
  • Next Post
    Previous Post

    Geef een reactie

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.